ارتقای سطح روابط تجاری و اقتصادی با ترکمنستان و تاجیکستان

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر ضرورت استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت صادراتی مناطق سرخس و دوغارون گفت: برای ارتقاءروابط تجاری و اقتصادی با ترکمنستان و تاجیکستان و حل مشکلات در مسیر ارتباطات با این دو کشور، حداکثر تلاش خود را تاکنون انجام داده‌ایم.

به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان که امروز در محل استانداری برگزار شد، با تاکید بر اینکه تغییرات نرخ ارز در سال 97، همه مولفه‌های اقتصادی را تحت تاثیر خود قرار داده، اظهار کرد: وابستگی صادرات و واردات ایران به سیاست‌های پولی، مالی و مقررات وزارت خانه‌های ذی‌ربط بازمی گردد.

وی با اشاره به تاثیرات منفی ویروس کرونا بر اقتصاد کشورها از جمله اقتصاد خراسان رضوی افزود: کشورمان تحت شدیدترین تحریم‌های بین‌المللی قرار دارد اما باید در همین شرایط جنگ اقتصادی به کار خود ادامه دهیم.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در خصوص اصلاح فرایندها و تسهیل در صدور مجوزها حداکثر طی چند ماه آینده تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد تا این اتفاق در بخشی که امکان آن وجود دارد، رخ دهد.

رزم حسینی با تاکید بر ضرورت استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت صادراتی مناطق سرخس و دوغارون گفت: برای ارتقاء روابط تجاری و اقتصادی با ترکمنستان و تاجیکستان و حل مشکلات در مسیر ارتباطات با این دو کشور، حداکثر تلاش خود را تاکنون انجام داده‌ایم.

گفتنی است، در این جلسه که فعالان حوزه صادرات استان و برخی از مدیران دستگاه‌های اجرای حضور داشتند، آخرین وضعیت صادرات استان و مشکلات بر سر راه توسعه صادرات مورد بررسی قرار گرفت.

 

بالا