تاکید رئیس جمهور ترکمنستان بر توسعه روابط با دولت ایران

رئیس جمهور ترکمنستان بر توسعه روابط با دولت‌های ایران، روسیه و کشورهای دیگر حاشیه دریای خزر و برگزاری باشکوه اجلاس خزر تاکید کرد.

رئیس جمهور ترکمنستان روز یکشنبه بر توسعه روابط با ایران، روسیه و کشورهای دیگر حاشیه دریای خزر تاکید کرد.

«قربانقلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان در مصاحبه با یکی از روزنامه‌های این کشور خطاب به سفرای ترکمنستانی عازم ایران، روسیه، قزاقستان و جمهوری آذربایجان توصیه کرد تا همکای با دولت‌ کشورهای یاد شده تقویت شود.

رئیس جمهور ترکمنستان از سفرای ترکمنستان خواسته با تقویت همکاری با کشورهای ذکر شده ، آن‌ها را برای اجلاس سران کشورهای حاشیه خزر آماده کنند. رئیس جمهور ترکمنستان افزود: «این اجلاس امسال به دلایل خاصی برگزار نشد.»

وی با تاکید بر اینکه اولویت کاری آینده نظارت مستمر بر این موضوع است، گفت: «به محض بهبود شرایط، اجلاس را در سطح عالی برگزار خواهیم کرد.»

آیت الله «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور ایران نیز اخیرا پس از بازگشت از اجلاس سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکو) که در ترکمنستان برگزار شد، در تشریح  دستاوردهای پانزدهمین اجلاس سران اکو گفت: «سفر به ترکمنستان برای شرکت در پانزدهمین اجلاس سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکو) بود و حضور ما در این اجلاس به عنوان یکی از موسسین اکو دارای پیام های مختلفی بود که بنده به نکاتی در سخنانم اشاره کردم.»

وی تاکید کرد: «اعضای سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکو) جملگی بر آن بودند که باید همکاری های اقتصادی بین کشورهای عضو افزایش پیدا کند. همچنین در این اجلاس تاکید شد که توسعه مناسبت‌های اقتصادی و تجاری کشورها باید صورت بگیرد به نحوی که ما شاهد باشیم سازمان همکاری های اقتصادی اکو توانسته گام های بلندتری را بردارد.»

آیت الله رئیسی تصریح کرد: «در این اجلاس به موفقیت هایی که تاکنون اکو داشته اشاره شد ولیکن تاکید شد که موفقیتها کافی نیست و ما باید گام های بلندتری را برداشته شود و ما هم بر این موضوع تاکید کردیم.»

بالا