Mitro International Limited - شریک نقره ای بیست و هفتمین کنفرانس بین المللی "نفت و گاز ترکمنستان-2022"

-بیست و هفتمین کنفرانس بین المللی نفت و گاز ترکمنستان-2022. -در میدان چلکن شرقی، سالانه بیش از 30 عملیات چاه کاری انجام می‌شود.

 

براساس خبرگزاری ترکمن پورتال، Mitro International Limited شریک نقره ای بیست و هفتمین کنفرانس بین المللی "نفت و گاز ترکمنستان-2022" است که از 26 لغایت 28 اکتبر در عشق آباد برگزار می‌شود.

شرکت Mitro International Limited که در سال 2000 میلادی تأسیس شد، قصد دارد در فعالیت های نفتی در بخش نفت و گاز ترکمنستان، به ویژه در زمینه اکتشاف، استخراج و توسعه میادین نفت و گاز سرمایه گذاری کند.

در ژوئن 2000 میلادی، قرارداد اشتراک تولید خزر در رابطه با توسعه قلمرو قراردادی خزر - میدان چلکن شرقی امضا شد. یک سال بعد، Mitro International Limited به مشارکت کامل در پروژه توافقنامه اشتراک تولید خزر تبدیل شد و از آن لحظه با موفقیت در ترکمنستان برای توسعه میدان چلکن شرقی فعالیت می‌کند.

Mitro International Limited در تهیه و اجرای برنامه‌های یکپارچه نگهداری و تعمیرات اساسی با استفاده از انواع فن آوری‌های تحرک بخشی جریان تجربه دارد.

علاوه بر این، این شرکت دارای تجربه ای در زمینه عایق رطوبتی، حذف جریان‌های متقاطع مخزن و پشت بدنه و توسعه مجدد چاه‌ها با استفاده از واحدهای لوله کویل دار و واحد نیتروژن می‌باشد.

شرکت Mitro International Limited توجه قابل توجهی به روش های مدرن اکتشاف ذخایر و چاه‌ها دارد. در طول توسعه پروژه، بیش از 70 حلقه چاه در این میدان احداث شد و تجربه در ساخت چاه‌های افقی به دست آمد.

Mitro International Limited تجربه همکاری موفق با تعدادی از شرکت های خدماتی مانند Continental Industrial Supply، Schlumberger، Vetco Gray، Weatherford، Baker Hughes را دارد.

در پایان، برخی از حقایق در مورد این شرکت:

از ابتدای اجرای این پروژه تاکنون بیش از 760 میلیون دلار سرمایه گذاری شده است.

حجم انباشته تولید نفت خام بیش از 5 میلیون و 900 هزار تن است.

سهم دولت بیش از 2 میلیون و845 هزار 303 تن بوده است.

بیش از 70 حلقه چاه جدید حفر شده است، در حالی که ذخیره چاه‌های عملیاتی بیش از 80 درصد چاه‌های موجود است.

در میدان چلکن شرقی، سالانه بیش از 30 عملیات چاه کاری انجام می‌شود، واحدهای سواب چاه، فناوری حذف موم از بالابرهای لوله (لوله‌های کمپرسور پمپاژ)، یک واحد نیتروژن و یک واحد لوله سیم پیچ (Coiled Tubing) به طور گسترده استفاده می‌شود.

برای افزایش تولید در میدان چلکن شرقی، از روش های مکانیزه عملیات با استفاده از پمپ های گریز از مرکز الکتریکی و پمپ های میله مکنده استفاده می‌شود که به طور فزاینده ای مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به منظور افزایش تولید از لایه‌های رنگ قرمز پایین، برنامه‌ریزی شده است که شکستگی هیدرولیک با تولید روغن بعدی با استفاده از تاسیسات پمپ‌های گریز از مرکز با نیروی الکتریکی انجام شود.

منبع: https://turkmenportal.com/blog/52492/mitro-international-limited--serebryanyi-partner-xxvii-mezhdunarodnoi-konferencii-neft-i-gaz-turkmenistana2022

بالا